Vítejte na stránkách o buffy a angelovi měli byste tu najít vse cose týče těchto seriálů
obrázky,videa,články,diskuze,testy atd... doufám že se vám tu bude líbit a stanete se našimi pravidelnými návštěvníky
2 stranka blogu je zde :klik
by: anya

vědšiný zdroj je od:

Buffy a Angel

přihláška do VGS

info k soutěži: fan-buffymůj učet na youtube

1x06 Pack

20. září 2009 v 13:54 | anya |  1 serie
Po návštěvě ZOO se začne Alex chovat velmi podivně, spřáhne se s nechvalně známou partou, čuchá k Buffy a na Willow je zlý. Buffy a spol pátrají, co za jeho chováním vězí.

Buffy - 1x06 The pack


Základní údaje

český název: Smečka
číslo epizody: 6
premiéra: 7. dubna, 1997
napsali: Matt Kiene & Joe Reinkmeyer
režíroval: Bruce Seth Green
v hlavních rolích:
Sarah Michelle Gellar (Buffy Summers)
Nicholas Brendon (Alexander Harris)
Alyson Hannigan (Willow Rosenberg)
Anthony Stewart Head (Rupert Giles)
Charisma Carpenter (Cordelie Chase)

dále hrají:
Ken Lerner (ředitel Flutie)
Michael McRaine (Rhonda)
Jeff Maynard (Lance)
James Stephens (hlídač v ZOO)
David Brisbin (pan Anderson)
Barbara K. Whinnery (paní Anderson)
Gregory White (Coach Herrold)
Justin Jon Ross (Joe)
Jeffrey Steven Smith (Adam)
Patrese Borem (mladá žena)


Popis epizody

Studenti Sunnydaleské střední tráví odpoledne z zoologické zahradě. Kromě běžných zvířat se zde nachází i pavilon hyen s označením "vstup zakázán". O tento pavilon projeví zájem skupinka Buffyiných spolužáků, kteří neustále trápí plachého a chytrého studenta Lanceho. Když mu seberou zápisník, běží do hyeního pavilonu a Lance vezmou sebou. Alex, který se bojí o svého spolužáka, mu jde na pomoc. Buffy a Willow čekají na Alexe až se vrátí. Osloví je ošetřovatel ZOO a poví jim, že hyena se může dorozumívat lidskou řečí - učí se jména, potom je zavolají a nakonec přicházejícího člověka sní. Mezitím v pavilonu hyen se Alex pokouší pomoci Lancovi, ale najednou všem začnou žlutě svítit oči - i Alexovi. Kamera odhalí, že všichni studenti stojí v mystickém kruhu, který je namalován na podlaze.

Zpět ve škole. Ředitel Flutie hrdě předvádí studentům Herberta, Sunnydaleského maskota a nového talismana. Talisman nevypadá nijak hrozivě, je to totiž selátko. Alex se od návratu ze zoologické zahrady chová divně, ne jako náš starý známý Alex. Je více útočnější a hrubější. Poočku pozoruje Herberta a čichá k Buffy.

Willow, Buffy a Giles se dozvídají, že Herbert je mrtvý. Byl sněden studenty. Buffy to jen potvrdí její teorii, že do Alexe a jeho nynějších kamarádů vstoupil duch hyeny. Buffy se vydá prozkoumat zbytky Herberta, u klece na ni čeká Alex a oba se začnou prát. Nakonec ho Buffy praští lavicí a odvleče do klece v knihovně a tam ho zamkne. Když se ředitel dozví, kdo je zodpovědný za smrt jeho nového miláčka, pošle si studenty posedlé duchem hyeny do ředitelny.

Buffy a Willow se od Gilese dozvídají strašnou zprávu - ředitel Flutie byl sněden. Úřední verze však zní, že do ředitelny vtrhli divocí psi. Gilesovi dojde, že budou muset provést rituál, kterým duch hyeny opustí tělo studentů. Zatímco Buffy a Giles jdou do ZOO, Willow se nabídne, že dohlédne na Alexe. Ošetřovatel ze ZOO Gilesovi slíbí, že mu pomůže s rituálem. Od ošetřovatele se ještě dozvídají, že smečka brzo začne hledat svého ztraceného jedince, tedy Alexe. Buffy a Giles si s hrůzou uvědomí v jakém nebezpečí se Willow ocitla. Mezitím se Alex za pomoci svých druhů dostal z klece a jde po Willow, která zatím úspěšně uniká. Buffy dobíhá do školy a pomůže Willow přemoci hyení studenty. Ti se rozhodnou sníst nějakou slabší oběť a vydávají se na průzkum do města.

Buffy je vysleduje a navede do ZOO, kde je už přichystán rituál na jejich záchranu. Když si Giles všimne mystického kruhu namalovaného na zemi, dojde mu, že to ošetřovatel se pokoušel dostat do sebe hyeního ducha a studenty to zasáhlo jen mimochodem. Ošetřovatel si vezme za rukojmí Willow a vykoná rituál. Alexe a ostatní duch hyeny opustí a posedne ošetřovatele. Alex se vrhne po ošetřovateli, aby zachránil Willow a ošetřovatel spadne do ohrady s hyenami, které ho v mžiku sní. Příští den ve škole Alex láskyplně obejme Willow a předstírá, že si na nic nepamatuje.

zajímavosti

Když se Alex snažil vyčmuchat vlkodlaka v díle Phases, zjistil, že od té doby, co se byl hyenou v díle The Pack, má mnohem lepší čich.
Když jde Alex v díle The Pack do Bronzu, aby se setkal s Buffy a Willow, zírá na dívku, která vypadá jako Amy Acker (která hrála Fred v Angelovi) a spousta lidí se domnívá, že je to ona. Pokud se podíváte pozorně, zjistíte, že to Amy rozhodně není.
Následující věta, kterou měl Alex pronést v The Pack, byla vystřižena: "Vítejte v džungli."
Zdá se, že Buffy má něco s prasaty. Její plyšák pan Gordo (který se poprvé objevil v první části dílu What's My Line?) je prase, také se jí v díle The Pack podařilo zajmout školního maskota - čuníka. Pana Gorda ukradla v díle The Freshman upírka Sunday, ale nakonec se pan Gordo vrátil k Buffy. Přeloženo ze španělštiny, "gordo" znamená "tlustý".
V díle The Pack Giles zmiňuje knihu Malleus Maleficarum a říká, že pojednává o posedlosti démony. Tato kniha je skutečná. Na konci 15. století ji napsali Heinrich Kramer a Jakob Sprenger a kniha slouží jako jakási příručka pro lovce čarodějnic (překlad názvu knihy je "kladivo na čarodějnice"). Obsahuje informace o tom, jak čarodějnice rozpoznat, a způsoby, jak se má "podezřelá" čarodějnice mučit a zabít.
Když Sarah Michelle Gellar hostovala v show Jaye Lena, vyprávěla mu sabotážní příběh. Jednou chtěla Nicholasi Brendanovi stáhnout trenýrky, zatímco Nicholas nevědomky odehrával svůj part. Na poslední chvíli z toho zbaběle vycouvala, ale Alyson Hannigan tvrdila, že to místo ní udělá. Měla víc kuráže než Sarah a jeho spodky skutečně stáhla.
Z toho, jak Sarah tento incident popisovala (v bonusových částech), se zdá, že se to stalo během natáčení scény zápasu v díle The Pack.
Alex v díle Phases vypráví o tom, jaké to bylo být hyenou z dílu The Pack, ale když mu děvčata připomenou, že jim tvrdil, že si z té doby, kdy byl posedlý, nic nepamatuje, pěkně rychle mu sklapne.
V díle The Pack je Scooby parta na výletě v zoo. Všechny scény odehrávající se v tomto díle v ZOO byly natáčeny v zoologické zahradě Santa Ana v Kalifornii. Všechny popisky jsou napsány stejným typem písma jako v Jurském parku. Zoo se znovu objevilo v díle Shadow, kdy Glory v domě univerzitního bratrstva povolává Sobeka.
chyby
[00:14] Při pohledu na školu (ještě předtím než následuje střih do knihovny, kde cvičí Buffy) vidíme na lavičce sedět Willow. Má na sobě stejné oblečení jako v díle Teacher´s pet. Jedná se totiž o střih, který pochází z Teacher´ pet, jenž byl použit zde a následně i v díle Nightmares.

[12:41] Během tělocviku má Buffy na sobě žlutý top. Ale všichni ostatní mají obyčejná trička. Proč jako jediná může být oblečená jinak?

[29:46] Willow sleduje na počítači video o hyenách, aby pochopila Alexovo chování. Ve skutečnosti jsou na videu afričtí divocí psi.

[40:24] Když na konci epizody bojuje Buffy s ošetřovatelem, jde celkem dobře poznat, že se jedná o dublérku - Buffy má jiný odstín vlasů.
počet mrtvých
prasátko Herbert, zvíře - sněděno studenty posednutými hyenou ve studentské odpočívárně
ředitel Flutie, člověk - sněden studenty posednutými hyenou v ředitelně
ošetřovatel zvířat doktor Weirick, člověk - Buffy ho hodila mezi hyeny v ZOO
součet: 2 (jestli-že nepočítáme Herberta)
hudba
All I Want od Dashboard Prophets (album Burning Out the Inside, 1996)
Hraje v Bronzu, kdy Alex začíná dávat najevo své hyení chování.
Reluctant Man od Sprung Monkey (album Swirl, 1996)
Kyle a jeho přátelé vcházejí do Bronzu.
Job´s Eyes od Far (album Tin Cans With Strings to You, 1996)
Zní ve scéně, kdy Alex a jeho hyení přátelé obcházejí školu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patty *SB* Patty *SB* | Web | 20. září 2009 v 16:41 | Reagovat

Ahojky, mám se dobře, co ty? :-)

2 Lufineshka Lufineshka | E-mail | Web | 22. září 2009 v 17:08 | Reagovat

Ahojky :-´) strašně dlouho sháním po netu film Neodolatelná se Sarah a tak mě napadlo, jestli ho třeba nemáš na dvd nebo nevíš kde by se dal stáhnou ? Nikde nemůžu najít funkční odkazy ke stažení :-( poradíš... ? Jinak minulý týden jsem se dívala na holku z předměstí a je to parádní film :-)

3 eMbÉčKo ------- /SB/ ------ eMbÉčKo ------- /SB/ ------ | Web | 22. září 2009 v 19:02 | Reagovat

To je celkem dobrej díl.!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama